KLIKO NE FOTO PER INFO
Tragjedi në Itali, 18 vjeçari shqiptar humb jetën duke ngjitur malin

Tragjedi në Itali, 18 vjeçari shqiptar humb jetën duke ngjitur malin

KLIKO NE FOTO PER INFO

Një 18-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën duke ngjitur një mal në Itali.

Sipas mediave italiane, i riu jetonte prej vitesh në Lunigiana. Ndërsa nga të dhënat e deritanishme, i riu mësohet se rrëshqiti për shkak të dëborës dhe terrenit të vështirë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në praninë e miqve të tij të cilët lajmëruan menjëherë autoritetet dhe familjarët.

Autoritetet tentuan që të shkonin me helikopter gjatë mbrëmjes së të shtunës, por era e fortë e bëri të pamundur ngritjen e tij. Ishin ekipet e shpëtimit, të cilët nxorën trupin këtë pasdite. Trupi u transportua më pas me helikopterin Pegaso 3 në Pontremoli ku banonte 18-vjeçari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *