KLIKO NE FOTO PER INFO
Priten arrestime në Qendrën e Numërmit

Priten arrestime në Qendrën e Numërmit

KLIKO NE FOTO PER INFO


Gazetari Milaim Zeka thotë se priten arrestime në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.Ai ka treguar se cila kandidate do të bëhet deputete, përcjellë Gazeta Blic.Postimi i tij i plotë:

Priten arrestime ne Qendren e Numerimit
Albana Bytyqi do behet deputete
Arizoni i cili del si emer ne videoinqizimin e publikuar nga Insajderi, sipas burimeve te mia te informacionit, ka nje emer krejte tjeter. Ai, permes disa zyrtareve te larte politik, ka hy ne Qendren e Numerimit me nje begj krejte fallc. Policia e Kosoves, bashke me prokurorin, e dine nje gje te tille.


Perplasjet kane ardhur pas dyshimeve te shprehura nga disa njereze qe kane aderuar se voni ne AAK, se po demtoheshin nga komisioneret e kesaj partie, dhe nga disa kolege te futur ne listate e deputeteve. Skandali eshte i thelle, edhe shume gjera do behen publike.


Njerezit brenda AAK-se flasin per keto manipulime, te cilat jane bere edhe me mbeshtetjen e disa deputeteve te vjeter.
Ish deputeteja e AAK-se, e cila fillimisht e akuzoi publikisht Meliza Haradinajn per ”manipulime”, sipas te gjitha gjasave do behet deputete. Pjesa e vazhdimit mbetete pune per policine, dhe prokurorine. Shume komisioner duhet arrestuar, sepse permes manipulimeve te tyre, vritet edhe vota, edhe demokracia…!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *